Lenka Plodková

Osobní kouč


ÚSPĚŠNÉ PŘÍBĚHY

Upracovaná mladá žena

Veronika pracovala 12 let v korporátu. Pracovala na maximum, mockrát na úkor rodiny. Pracovní prostředí bylo hodně soutěživé, vztahy neupřímné až zlé…Začala si uvědomovat, že se cítí jako krysa běžící nesmyslný závod ve zlaté kleci.  Že nemůže svobodně dýchat a že má pocit, že umírá.

Řekla si, že takový život už dál nechce. Ovšem nevěděla, jak z toho ven.

Domluvily jsme se na spolupráci. Při každém rozhovoru Veronice přicházelo víc a víc uvědomění o tom co chce, místo toho, co nechce.

Věděla, že chce z firmy odejít, ale udělat takový krok nebylo vůbec jednoduché. Sabotovala ji vlastní mysl: „Vždyť v tomto zaměstnání máš jistotu!“, „Můžeš rozvíjet kariéru!“, „Vždyť jsi firmě obětovala i rodinné dovolené, tak to přece stojí za to!“, „Vždyť sem patříš skoro jako do rodiny.“, „Život není pohádka, musíš dřít!“, „Všude je to stejné, nehledej nic jiného.“

Při koučinku vyslovovala nahlas věci, o kterých jen snila. Kromě velké pracovní změny to byly i „drobnosti“, jako být v lese, poslouchat ptáky, trhat třešně…

 Při našem pravidelném dialogu na ni méně a méně působil hlas ega s jeho strachy.

Po nedlouhém čase sebrala odvahu a podala výpověď. Neuvěřitelně se jí ulevilo. Svobodně se nadechla, užívala si slunce, lesa, a dokonce těch třešní, které právě dozrály!

V další životní etapě zkoumá, která práce bude pro ni ta pravá. S radostí zjišťuje, že si může vybírat. Nebojí se intuitivně zkoušet to, co ji přijde do života. Vždy je z toho dobrý výsledek. Buď dobrý pocit z práce, nebo přínosná zkušenost, že tudy cesta nevede…

Zachráněné přátelství

Tomáš za mnou vždy přicházel s konkrétní záležitostí, na kterou se sám nedokázal podívat z vícero úhlů pohledu. Koučovací otázky mu nabízely nečekané aspekty řešení…

Jeden z problémů, se kterým si nevěděl rady a tvrdil, že nemá řešení se týkal vztahu.

Jako velmi úspěšný podnikatel se dostal do střetu zájmů se svým společníkem, který byl zároveň jeho blízký přítel.  Tomáš cítil, že společné podnikání ničí jejich kamarádství. Zároveň tušil, že vzájemný vztah nedobře skončí i po rozdělení firmy. Neměl odvahu to jakkoliv rozseknout.

Hloubavé otázky při koučinku ho přivedly až k nečekanému nápadu, který mu přinesl okamžitý klid do duše a radost, že se tím už nemusí trápit.

Splněný sen

Honza je šikovný mladý muž a má za sebou úspěšnou kariéru. Se svou kreativitou a pracovitostí je vždy velkým přínosem pro každého zaměstnavatele. Jako rodič a manžel je také téměř perfektní.

Díky koučinku si však uvědomil, že zapomíná sám na sebe. Stále jen pracuje na pracovních, nebo rodinných projektech.

Tvořivý koučovací rozhovor ho přivedl k prvotnímu nápadu splnit si svůj odvěký sen,a nakonec ho zrealizoval do podnikatelského plánu.

Nyní uplynul jeden rok a Honzův život je bohatší o:

– radost ze splnění toho, co vždy chtěl                                                                                         

– větší příjem

– vymýšlení dalšího rozvoje nové firmy, která je zároveň jeho koníčkem

Lenka Plodková

TEL: 777 165 059

E-MAIL: lenka@osobnikouc.com